Podprimo prizadevanja naših dijakov za promocijo turizma v občini
»Uživaj dan s polžem« (CARPE DIEM CUM COCHLEA). Takšen je naslov projektne naloge, ki sta jo pod mentorstvom profesorice Ane Godec, pripravila Urša Pugelj in Marko Papež, dijaka Srednje šole Josipa Jurčiča Ivančna Gorica. Del njune naloge predstavlja tudi videoposnetek z enakim naslovom, s katerim sodelujeta na tekmovanju Turistične zveze Slovenije. Zaključek tekmovanja in razglasitev zmagovalcev bo v sredo, 23. aprila, v Novem mestu.
Projektna naloga prestavlja dvodnevno doživetje v naravi, z različnimi aktivnostmi v Višnji Gori in na Krki. Video je objavljen na strani Turistične zveze Slovenije, kjer poteka tudi glasovanje. Glasujejo lahko samo uporabniki Facebooka, tako da všečkajo video.
Vabimo vas, da tudi vi obiščete povezavo Turistične zveze Slovenije in najprej »všečkate« stran Turistične zveze Slovenije. Nato izberite posnetek z naslovom Uživaj dan s polžem in mu z všečkanjem podelite svoj glas. Na ta način boste podprli prizadevanja dijakov Srednje šole Josipa Jurčiča za promocijo turizma v naši občini.
Pohod po krožni pešpoti Prijetno domače
| V petek 9. maja pa vse do nedelje 11. maja 2014 bo po občini ponovno organiziran množični pohod po krožni pešpoti Prijetno domače s startom ob 7. uri izpred ploščadi stavbe Občine Ivančna Gorica. Otvoritvenega pohoda lani se je v treh dneh udeležilo približno 150 pohodnikov, vseh dvanajst krajevnih skupnosti, oziroma vseh dvanajstih info točk pa je uspelo v treh dneh prehoditi devetnajstim udeležencem, med njimi je bil tudi župan občine Ivančna Gorica Dušan Strnad. » Več o tem
. |
Iz čistilnih akcij po občini
V soboto je na območju Občine Ivančna Gorica potekala skupna čistilna akcija po krajevnih skupnostih. Akcije so potekale v sodelovanju Občine, Javnega komunalnega podjetja Grosuplje, krajevnih skupnosti in posameznih lokalnih društev. Čistilnih akcij so se udeležili tudi številni prostovoljci, ki jim ni vseeno za okolje v katerem živijo.
V Krajevni skupnosti Višnja Gora smo pod objektiv ujeli prostovoljce, ki so čistili okolico starega mestnega jedra Višnje Gore, Peščenika, člani Turističnega društva Polževo pa so poskrbeli, da je vse čisto na Kriško-polževski planot
Več na spletni strani:
http://www.ivancna-gorica.si/aktualno/prireditve/?id=4397
